HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ


Liselere Tanıtım Programı

Lise öğrencilerine, üniversite ve meslek seçimi yapmadan önce ODTÜ ve iş alanları hakkında bilgi vermek üzere Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından ODTÜ Liselere Tanıtım Programı düzenlenmektedir.

 

Bu program, gençlerin ilgi duydukları alanlarda bölüm tanıtımlarına katılarak meslekler hakkında bilinçlenmelerini; üniversitenin sosyal ve kültürel yaşamını, gezerek, özümleyerek, araştırarak daha yakından tanımalarını sağlamaktadır. Tanıtım programını organize eden ekip dışında bölüm başkanları, öğretim üyeleri, asistanlar ve sekreterler de üniversitemizi en iyi şekilde tanıtmak için yıl boyunca programa özverili çalışmaları ile destek vermektedirler.

 

Yıl boyunca yürütülen Lise Tanıtım Programı dışında lise öğrencileri için hazırlanan tanıtıcı yayınlar, kapsamlı olarak web'e aktarılmaktadır. ODTÜ'yü tanımak isteyen lise öğrencileri istedikleri bilgilere internet üzerinden http://tanitim.metu.edu.tr/ adresinden ulaşabilmektedirler.

 

Üniversitemizi tanımak isteyen liselerin idarecileri, başvuru formunu doldurmaları ve fakslamaları halinde kendileri ile hemen iletişime geçilecek ve liselerine gezi programı düzenlenecektir.

 

Başvuru formunu burada bulabilirsiniz.